< MATHARE ART GALLERY (Kenia)

MATHARE ART GALLERY (Kenia)
2015-09-05 do 2015-10-05 Re-Morphed Cultural Renaissance Against Dysfunctional Existence
Mathilde Rosier

2015-09-05 do 2015-10-05
Re-Morphed Cultural Renaissance Against Dysfunctional Existence
Mathilde Rosier

Re-Morphed Cultural Renaissance Against Dysfunctional Existence

Powiązałabym modę z pewnymi podmodernistycznmi pojęciami podmiotu. Że podmiot właściwie nie istnieje. Że jest warunkiem przebrania i że możemy poruszać się w tę i we w tę w obszarze seksualności, istnienia społecznego, w obszarze każdego sposobu pojmowania siebie samych.” Napisała feministyczna historyczka sztuki w rozmowie z Thierry Mugler w latach 90-tych XX wieku.

Cross dressing tj. kobiety przebrane za mężczyzn, mężczyźni z plebsu przebrani za elity, skolonizowani za kolonizatorów, młodzież przebrana za turystów, cross dressing był zatem równie potężnym narzędziem symbolicznym w kontekstach afrykańskich jak w krajach Zachodu.

Przypadki Afrykańskiego cross dressingu przypominają nam, że działania jednostki są zawsze kształtowane przez rodzinę, gender, społeczności lokalne. Możliwe jest badanie rozwijającego się w społeczeństwach afrykańskich masowego konsumpcjonizmu, kształtowania się narodu.

Nasz występ/performance z udziałem miejscowych tancerzy odbędzie się w slumsach Mathare na przedmieściach Nairobi. Kostiumy zostały specjalnie zaprojektowane i wykonane na potrzeby występu/performance’u.


kurator:
Bartosz Przybył-Ołowski