< Art & Craft

Art & Craft
2015-07-10 do 2015-09-30 Buty i książka, które pomagają.
Alicja Wysocka

2015-07-10 do 2015-09-30
Buty i książka, które pomagają.
Alicja Wysocka

Buty i książka, które pomagają.

Od kilku lat Fundacja Razem Pamoja działa na rzecz budowania relacji współpracy pomiędzy uczniami, rzemieślnikami, artystami, kuratorami oraz nauczycielami ze slumsu Mathare – jednej z największych dzielnic biedy w kenijskiej stolicy Nairobi – oraz tymi, którzy żyją w bogatszej części świata. 

W czerwcu 2015 roku, na zaproszenie Fundacji do Mathare pojechała Alicja Wysocka (Alfa Omegi), która nawiązała tam współpracę z lokalnym szewcem Tomem Okech. Wspólnie stworzyli limitowaną edycję butów, wykonanych ze skóry oraz kenijskich tkanin. Powstały trzy modele obuwia: kozaki "KISUMU", półbuty "KIMILILI" oraz balerinki "KISII". Podeszwy tych ostatnich wykonane zostały z opon samochodowych, które używane są powszechnie w Kenii jako materiał do wyrobu sandałów. Nazwy modeli butów to miejscowości przez które przejeżdżała Alicja wraz z delegacją Fundacji w celu odwiedzenia obecnych uczniów programu stypendialnego. Każda para butów jest niepowtarzalna i sygnowa. Edycja limitowana.

W pawilonie Bęca na Plac Zabaw i w Sklep Wielobranżowy Fundacji Bęc Zmiana przy ul. Mokotowskiej będzie można oglądać i zamówić wybrane buty, a także zobaczyć zdjęcia i filmy autorstwa Alicji, prezentujące proces produkcji butów oraz podróż po slumsie Mathare i szkołach, w których uczą się aktualni stypendyści Funduszu Razem Pamoja. 

Kupując buty, zasilasz Fundusz Stypendialny, który pozwala uczniom ze slumsu Mathare kontynuować naukę w kenijskich liceach położonych poza jego obszarem. Buty powinny być noszone razem z książką “Ku Afryce, poznawać, działać, dzielić się”, dlatego znajdziecie ją w pudełku razem z zamówionymi butami.
Koszt czteroletniej nauki w liceum w Kenii to około 2800 EUR. Tym samym, sprzedaż jednej pary butów, zapewni dziecku ze slamsu Mathare miesiąc nauki.