< PROJEKTY ARTYSTYCZNE

PROJEKTY ARTYSTYCZNE
2016-09-13 do 2016-09-17 Flow / Berlin
Agnieszka Brzeżańska, Ewa Ciepielewska, Fundacja Razem Pamoja

2016-09-13 do 2016-09-17
Flow / Berlin
Agnieszka Brzeżańska, Ewa Ciepielewska, Fundacja Razem Pamoja

Flow / Berlin

15:00 / 3 pm - odsłonięcie rzeźby Małgorzaty Markiewicz i Iddiego Bashira "Stworzenie Świata" / unveiling of sculpture "Genesis" of Małgorzata Markiewicz and Iddie Bashir

16.00 / 4 pm - IAMESH Secret Collective - performance

17.00 / 5 pm - Jakub Gliński - performance 

17.15 / 5.15 pm - For you Katrina - concert


FLOW / PRZEPŁYW to organizowane przez Agnieszkę Brzeżańską i Ewę Ciepielewska wraz z Fundacją Razem Pamoja transdyscyplinarane działania twórcze odbywające się na rzece Wiśle oraz innych miejscach przepływu.
Rzeka staje się w nich punktem wyjścia do wspólnego bycia i działania artystów, kuratorów i społeczników by bez założonych z góry rezultatów i konieczności produkowania obiektów odświeżać ideę sztuki jako eksperymentu. FLOW / PRZEPŁYW to też ćwiczenie z innej ekonomi, z dzielenia się i wytwarzania nie będącego trybikiem obiegu finansowego ani struktur instytucjonalnych.

Inauguracja działań FLOW / PRZEPŁYW miała miejsce we współpracy z Gdańską Galeria Miejska jako całodzienne wydarzenie FLOW / MOTŁAWA.
Galar Solny pływający po Wiśle od 2013 roku w tym roku płynął pod prąd, będąc miejscem rezydencji artystycznej oraz pleneru na kępie pod Ciechocinkiem, w których wzięło udział kilkunastu artystów z Polski i ze świata.
W połowie września w Berlinie będzie miało miejsce FLOW / BERLIN na zabytkowej barce Heimatland podczas, którego odbędzie się kilkudniowy cykl wystaw i performensów we współpracy z Bel Etage oraz Fundacją Razem Pamoja i zaproszonymi artystami.

Wszystko to co wydarzyło się w tym roku i stanie się częścią drugiej aukcji sztuki Fundacji Razem Pamoja przyczyni się do przyszłorocznego FLOW / PRZEPŁYW na galarze Solnym oraz barce Heimatland.