< PROJEKTY ARTYSTYCZNE

PROJEKTY ARTYSTYCZNE
2019-04-09 do 2019-04-09 Wykład performatywny Rodrigo García Gonzaléz
Rodrigo García Gonzaléz

2019-04-09 do 2019-04-09
Wykład performatywny
Rodrigo García Gonzaléz

Wykład performatywny Rodrigo García Gonzaléz

Wykład performatywny Rodrigo García Gonzaléz, hiszpańskiego projektanta, architekta i wynalazcy, założyciela londyńskiego laboratorium innowacji projektowej SkippingRockSlab.

O Rodrigo García Gonzaléz:

"Ukończył z wyróżnieniem w dziedzinie architektury ETSAM na Uniwersytecie Technicznym w Madrycie. Studiował również w Centrum Planowania Środowiska i Technologii Uniwersytetu (Indie) oraz Wzornictwo Przemysłowe na Pontificia Universidad Católica (Chile), Instytucie Wzornictwa w Umeå. W trakcie podyplomowych studiów na Imperial College w Londynie i Royal College of Art opracował patenty na systemy konstrukcyjne i instalacyjne. Jego projekty pokazywano m.in. na Cite de l'Architecture, Paryż i Biennale Architektury w Wenecji. Jako wykładowca współpracował z wieloma uniwersytetami i instytucjami, w tym Cornell University (USA), Royal College of Art (Wielka Brytania) i BIAU (Kolumbia).
Przez ponad dziesięć lat pracował także jako aktor improwizacji i został odznaczony Złotym Medalem na II Mistrzostwach Świata Improwizacji 2009. Wspólnie z Maciejem Siudą działają w laboratorium, gdie przeprowadzają eksperymenty z zakresu architektury.
Obecnie wykłada projektowanie produktów i mebli w Kingstone."