< Księgarnia | Wystawa (Polska)

Księgarnia | Wystawa (Polska)
2020-09-11 do 2020-10-11 Pop Up Radio x Fundacja Razem Pamoja x Sesama
Aśka Grochulska i krakowska scena muzyczna związana z Pop Up Radio

2020-09-11 do 2020-10-11
Pop Up Radio x Fundacja Razem Pamoja x Sesama
Aśka Grochulska i krakowska scena muzyczna związana z Pop Up Radio

Pop Up Radio x Fundacja Razem Pamoja x Sesama

KURATOR: Aśka Grochulska

Fotografie : Aneta Hudzik

https://web.facebook.com/popupradiokrk

Lokalne stało się ogólnodostępne i globalne, ale co za tym idzie czasem pozbawione kontekstu. Globalne, poprzez ograniczone pandemią możliwości, staje się dzisiaj introwertyczne i przeżywane w małych społecznościach. Globalna wioska przeniosła się do świata wirtualnego i w tym wspólnym, pandemicznym mianowniku Razem Pamoja Foundation i Pop Up Radio zadają sobie pytania gdzie w tym momencie tworzą się społeczności, gdzie leży punkt spotkania twórczości i kreatywnej wymiany energii, także rozumianej w kontekście społecznego aktywizmu.

Pop Up x Fundacja Razem Pamoja to procesualny projekt, który w trakcie trwania miesięcznej radiowej rezydencji będzie animował lokalną społeczność, korzystając nie tylko z wirtualnych doświadczeń i twórczych powidoków Pamoji. Wspólna biblioteka dźwięków i obrazów posłuży do stworzenia i wydania kasety, na której field recording skompletowany w szkole w Jacmel zaprojektowanej przez Pracownię Architektoniczną Macieja Siudy, szum morza na plaży w Indonezji prosto z Sesama czy strzępy rozmów z Nairobi, spotykają się z doświadczeniem, tych którzy biorą je na warsztat pozwalając sobie na twórcze działanie.

Dzięki przyświecające od początku - zarówno Radiu i jak i Pamoji - idei budowania społeczności, w przestrzeni miejskiej pojawi się pierwsza krakowska witryna radiowa, transmitowana również online. Przestrzeń wypełni także Pop Up Store z selekcją płytową krakowskich DJ-ów, jak i obiekty stworzone na rezydencjach w Sesama, Indonezji, Kenii i Haiti. Wszystko po to, by odpowiedzieć odpowiedzieć na pytanie - where now is your tribe.

Partnerzy: Sesama, Manufaktura Dźwięku