< MATHARE ART GALLERY (Kenia)

MATHARE ART GALLERY (Kenia)
2019-09-10 do 2019-10-10 The Tiger meets The Tiger / V9 collection for Sesama in Mathare
V9

2019-09-10 do 2019-10-10
The Tiger meets The Tiger
V9

The Tiger meets The Tiger / V9 collection for Sesama in Mathare

ARTYŚCI: Szczęsny A. Szuwar, Sylwia Walczowska, FOQL, Artur “Zrazik” Turowski, Zgonowicz, ViperSniper, Sofka, Progrefonik, Paweł Mildner, Nameless city, Jonathan Djob Nkondo, HoodMood, Goro, ChuChu, Big Dumb Burger, Kevin Murf, Paulina Włostowska, Marcjanna, fordpolio, Egon Fietke, A315, ABCDEF

ZDJĘCIE W TLE: Z serii wydarzeń „Selfisz” - Jonathana Djoba Nkondo

Kolekcja prac artystów z galerii V9 i Fundacji Vlepnet, który w listopadzie 2017 roku przebywał na kolektywnej rezydencji artystycznej w Sesamie, będzie miała swoją odsłonę w Mathare Art Gallery w Nairobi. Piątka artystów reprezentująca V9 przybyła do Sesamy aby współpracować z bliźniaczym kolektywem Survive!Garage, pracując wspólnie nad ekologicznymi technologiami sitorduku i tworząc wspólną wystawę "Prega-Sol".

O kolektywie V9:

"V9 to miejsce stworzone przez kolektyw Vlepvnet w celu uczczenia sztuki miejskiej, street artu i powiązanych zjawisk. Prezentujemy wystawy, prowadzimy warsztaty i dyskusje oraz zapewniamy artystom przestrzeń i narzędzia do działań twórczych. Staramy się przedstawić dogłębne spojrzenie na graffiti i sztukę uliczną. Odrzucamy dekoracyjne i instrumentalne traktowanie sztuki miejskiej. Wyciągamy to, co zamiatane pod dywan: brzydkie formy, niegrzeczne emocje.

Staramy się organizować projekty poszerzające pole dyskusji o streetart. Prezentujemy wystawy uznanych artystów, a także debiuty, ale zawsze dążymy do surowej i autentycznej sztuki ulicznej.

Studio sitodruku jest sercem V9: tutaj wykonywane są plakaty, naklejki, publikacje i zamówienia komercyjne. Studio może być również wykorzystywane przez naszego gościa artystę rezydenta w ramach warsztatów i kursów."