< Księgarnia | Wystawa (Polska)

Księgarnia | Wystawa (Polska)
2019-10-07 do 2019-10-13 Unsound Kraków 2019: Solidarity x Pat Guzik Pop'up Store
Pat Guzik&Unsound&RazemPamoja

2019-10-07 do 2019-10-13
Solidarity x Pat Guzik Pop'up Store
Pat Guzik&Unsound&RazemPamoja

Unsound Kraków 2019: Solidarity x Pat Guzik Pop'up Store

Unsound i Pat Guzik we współpracy z Fundacją Razem Pamoja zapraszają na otwarcie POP'UP STORE.

Zaprezentujemy kolekcję „Unsound 2019” zaprojektowaną i wyprodukowaną w zgodzie z ideą mody zrównoważonej przy współpracy z lokalnymi producentami, regularną kolekcję Pat oraz projekt „Solidarity with the Past”.

W 2017 roku przemysł odzieżowy w Chinach wygenerował 26 milionów ton odpadów tekstylnych, które wylądowały na wysypisku śmieci. Europa wytworzyła zaś 9,4 biliona ton takich odrzutów. Wiele z tych odpadów jest wciąż idealnym surowcem, który nadaje się do ponownej produkcji ubrań. Projekt „Solidarity with the past” ma na celu zwrócenie uwagi na ten właśnie problem oraz wpłynięcie na zmianę świadomości klienta, a także wiedzy w zakresie produkcji kolekcji odzieżowych wykorzystujących produkty tekstylne wysokiej jakości, z założeniem alternatywnego źródła pozyskiwania tkanin: ubrania z poprzednich kolekcji Unsound.

Częścią wydarzenia jest również wystawa Przemka Krzakiewicza. Cykl portretów nawiązuje do projektu „Common Ground”, który artysta prezentował w 2011 roku. Składał się on z serii fotografii ludzi gromadzących się w określonych miejscach oraz tworzących wspólnoty. Podczas otwarcia zobaczymy portrety osób związanych z festiwalem Unsound i tworzących jego mocną wspólnotę.

www.przemekkrzakiewicz.pl

Po sąsiedzku otwieramy także przestrzeń Solidarity with MFUKO. Jest to projekt prezentujący współpracę z Pat Guzik z COOPERATIVE SPÓŁDZIELNIA USHIRIKA. COOPERATIVE SPÓŁDZIELNIA USHIRIKA to spoleczno-artystyczny projekt realizowany przez fundację Razem Pamoja we współpracy z członkiniami spółdzielni:Mathare lum, Nairobi, Kenya (Diana Adhiambo, Margert Adhiambo, Philgona Aluo, Brian Bera, Mary Mueni, Ann Mwikali, Millicent Ochieng, Susan Odhiambo, Rose Onyango, Nancy Opondo, Maureen Otieno) oraz grupą artysteki artystów, w której skład wchodząmiedzy innymi: Alicja Wysocka (założycielka spółdzielni), Małgorzata Markiewicz, Radkek Szlaga, Dawid Polony, Joanna Rajkowska, Agata GrzybowskaZysk ze sprzedaży toreb MFUKO jest przeznaczany dla członkin spółdzielni w celu stworzenia możliwość pracy w bezpiecznych i zdrowych warunkach.

www.unsound.pl
www.pat-guzik.com
www.ushirika.pl
www.przemekkrzakiewicz.pl
www.pamoja.pl