< Księgarnia | Wystawa (Polska)

Księgarnia | Wystawa (Polska)
2019-11-23 do 2019-11-23 Małgorzata Markiewicz: spotkanie i warsztaty szycia metodą boro
Małgorzata Markiewicz

2019-11-23 do 2019-11-23
we współpracy z Obszar Wspólny
Małgorzata Markiewicz

Małgorzata Markiewicz: spotkanie i warsztaty szycia metodą boro

Spotkanie z Małgorzatą Markiewicz
__________________________________
Interesuje mnie reperowanie, naprawianie w sposób widoczny, nie ukrywający faktu że coś się stało, czynienie z niedoskonałości atutu, dostrzeganie w nim piękna… Cerowanie i wypełnianie braków zamiast wyrzucania i zastępowania nowym. Podczas spotkania opowiem moich pracach na przestrzeni kilkunastu lat. Będzie to wybór działań oraz obiektów, które w bezpośredni sposób związane są z najbliższymi świadkami naszego życia, czyli ubraniami.
__________________________________
Na koniec będę bardzo szczęśliwa mogąc pokazać Wam jak reperuje się ubrania japońskim stylem boro. Tym samym, którego uczyłam członkinie Spółdzielni Cooperativa Ushirika przy pracy nad serią swetrów „Mending Cracks”. Rezultaty naszej wspólnej pracy pokazywane są obecnie na 16 Triennale Tkaniny w CMW w Łodzi.
__________________________________
Małgorzata Markiewicz mieszka i pracuje w Krakowie. Jest absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2015 roku uzyskała stopień doktory. Studiowała na Konstfack oraz w Critical Design Studio na Wydziale Architektury Królewskiej Akademi Technologicznej w Sztokholmie. Obecnie wykładowczyni w Instytucie Sztuki Mediów UP w Krakowie.
Praktyka artystyczna Małgorzaty Markiewicz bada złożoność współczesnej dynamiki płci w kontekście środowiska domowego, a także szeroko rozumianego społeczeństwa.

Od 2016 roku współpracuje z Fundacją Razem Pamoja realizując projekty w slumsie Mathare w Nairobi. Na współpracę składają się działania z kobietami, członkiniami Spółdzielnii Cooperativa Ushirika warsztaty i wykłady z uczniami i stypendystami tamtejszych szkół oraz wystawy realizowane w Mathare Art Gallery.

Współpracuje z galerią l’etrangere z Londynu.
www.malgorzatamarkiewicz.com

Współorganiztorem wydarzenia jest Fundacja Razem Pamoja
www.pamoja.pl
www.ushirika.pl